Rodzinna wyprawa rowerowa – o czym pamiętać?

Rodzinna wyprawa rowerowa – o czym pamiętać?

Lato to czas, który sprzyja aktywności fizycznej i spędzaniu długich godzin na świeżym powietrzu. Gdy nadejdzie weekend, spakuj wszystkie potrzebne rzeczy i wraz z rodziną wyrusz na rowerową wyprawę. Doskonała zabawa gwarantowana! O czym pamiętać, by było radośnie i bezpiecznie zarazem? Podpowiadamy!

Mieć niezbędne wyposażenie w zasięgu ręki

Dobrze wiadomo, że plecak ma ograniczoną pojemność. Zaopatrz się w torby rowerowe, które pozwolą Ci w wygodny sposób przewozić pojemniki z jedzeniem, dokumenty, leki, artykuły higieniczne i wiele innych przedmiotów, bez których nie zamierzasz wybierać się w podróż. Z łatwością przymocujesz je do pojazdu i będziesz mieć pewność, że nic z nich nie wypadnie. Pozwolą Ci równomiernie rozłożyć ciężar tak, żebyś mógł bez trudu zachować równowagę, kierując. Niektóre modele wykonano z nieprzemakalnych materiałów, więc nawet nieoczekiwany deszcz nie będzie dla Was żadnym problemem!

Zapewnić najmłodszym odpowiednie warunki

Jeżeli Twoja pociecha dysponuje już własnym rowerem, pamiętaj o tym, że powinna jechać między dwójką rodziców. Dzięki temu unikniecie ryzykownych sytuacji i będziecie mieli swoje dziecko pod stałą kontrolą. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzą się przyczepki rowerowe dla dzieci. Będą mogły czerpać przyjemność z jazdy i obserwowania tego, co dzieje się dookoła nich. Niewątpliwym atutem jest stabilny charakter i wykonanie, które pozwoli Ci używać ich również podczas chłodniejszych pór roku. Nie musisz niczym się martwić, bo przyczepka nie odłączy się od roweru i nie zderzy z nim, gdy zahamujesz. Amortyzatory, szereg zabezpieczeń i wygodne siedziska sprawią, że maluch będzie zachwycony, a Ty będziesz mógł skupić się na dobrej zabawie.

Dobrze zaplanuj trasę podróży i nie tylko

Dobry plan to podstawa. Właśnie dlatego dokładnie sprawdź prognozę pogody, zanim wyjdziecie z domu. Jeżeli zamierzacie odwiedzić nieznane Wam lokalizacje, zabierz ze sobą tradycyjną mapę. Nawet w dobie wszechobecnej nawigacji dobrze mieć ją ze sobą, na wypadek, gdyby telefon stracił zasięg albo się rozładował. Upewnij się, że masz przy sobie pompkę do roweru i latarkę. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą okazać się przydatne! Nie zapominaj o kaskach i okularach przeciwsłonecznych. Lepiej nie narażać siebie ani bliskich na gorsze samopoczucie spowodowane intensywnym promieniowaniem słonecznym albo nieoczekiwanym upadkiem. Tak przygotowany będziesz pewny, że nic Was nie zaskoczy i że możecie w pełni skupić się na wspólnym spędzaniu czasu na łonie natury. Udanego wyjazdu!