Co warto wziąć na biwak?

Co warto wziąć na biwak?

Nie samymi wyjazdami na wakacje all inclusive żyją Polacy. Wielu z nas chce chociaż raz w życiu zaznać nieco bardziej naturalnej przygody. Dlatego też - zazwyczaj w gronie znajomych oraz przyjaciół - wybierają się oni na camping. Niektórzy decydują się na spanie bez bieżącej wody, inni z przygotowanymi generatorami na przenośne lodówki i źródło prądu. Warto jednak przygotować się odpowiednio na taki wyjazd.

Kolekcjonowanie wspomnień

Biwaki mają to do siebie, że wbrew pozorom znajdziemy naprawdę wiele możliwości spędzania czasu. Jednym z nich jest wypłynięcie na kajaki. Nie wszyscy mogą lubić tę aktywność, jednak jedno trzeba oddać - polskie rzeki oferują naprawdę niesamowite widoki, szczególnie z perspektywy tafli wody. Z pewnością nierozsądne jest wykonywanie zdjęć telefonami komórkowymi, ponieważ musimy cały czas mieć na uwadze trzymanie wioseł. Jeżeli chcemy nagrywać lub robić fotografie, warto zastanowić się nad umieszczeniem czegoś przyczepionego do głowy lub klatki piersiowej. Kamera GoPro nada się do tego celu wręcz idealnie.

Przygotowywanie jedzenia

Oczywiście przy generatorach umieszczonych na biwakach czy polach campingowych znacznie łatwiej jest zadbać o w miarę konkretne jedzenie. W końcu po kilku dniach nawet tak przyjemne doświadczenia jak rozpalenie ogniska i przygotowanie kiełbasek mogą się znudzić. Dlatego właśnie warto wyposażyć się w zewnętrzne palniki, dzięki którym możemy poczuć się praktycznie jak w domu. Nie da się jednak ukryć, że nie potrzebujemy zabierać ze sobą wielu sztućców. Przede wszystkim zajmują one bardzo dużo miejsca. Oczywiście nie można zapominać o utrzymywaniu ich w czystości, co także może nie być najprzyjemniejszą częścią wyjazdu. Dlatego warto postawić na noże survivalowe składane - wielofunkcyjne narzędzie, które nie zajmuje dużo miejsca i świetnie sprawdzi się w każdych warunkach.

Ochrona przed słońcem i deszczem

Jeżeli nie mamy możliwości zakupu profesjonalnych akcesoriów campingowych, możemy w tym momencie postawić na uniwersalne rozwiązania. Duże parasole reklamowe z nadrukiem nie tylko świetnie sprawdzą się jako ochrona przed słońcem na plaży, ale również podczas właśnie takiego wyjazdu. Bez wątpienia nie jest to najbardziej standardowe rozwiązanie, jednak w przypadku ograniczonego budżetu warto zastanowić się właśnie nad takimi opcjami. Bez wątpienia wszyscy miłośnicy biwaków mają inne sposoby na uniknięcie słońca oraz deszczu. Jednym z najczęściej stosowanych są tarpy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.