Home » Odchudzanie » 10 powodów, dla których warto schudnąć

10 powodów, dla których warto schudnąć

jabło

Większość osób borykających się z nadwagą lub otyłością nie trzeba dodatkowo przekonywać, że zrzucenie zbędnych kilogramów będzie korzystne. Warto uzmysłowić sobie ile możemy zyskać odchudzając się i dbając o zgrabną sylwetkę.

Jeśli wciąż szukasz zachęty i racjonalnych argumentów do podjęcia walki z nadwagą może lista 10 najważniejszych powodów będzie dla ciebie motywacją do tego, aby zadbać o dietę i chudnąc już od dziś. Wydrukuj ją i przyczep w widocznym miejscu.

Oto 10 powodów, dla których warto się odchudzać:

  1. Zyskasz zdrowie i dłuższe życie.

lekarz i pacjentOtyłość to choroba, która wywołuje inne dolegliwości. Cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe na tle miażdżycy, nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego (zespół bezdechu nocnego), nowotwory złośliwe czy choroby zwyrodnieniowe kości to główne konsekwencje nadmiernej masy ciała. Już utrata 10% nadwagi poprawia rokowanie, zmniejsza ryzyko wystąpienia powyższych chorób i poprawia komfort życia.

  1. Poprawisz swoje zdrowie psychiczne i samopoczucie.

Każdy z nas chce wyglądać zdrowo i móc cieszyć się nienaganną figurą. W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzy często determinuje nasz komfort życia i satysfakcję. Jeśli zaczniesz chudnąc nabierzesz siły do życia i więcej odwagi, aby walczyć z codziennymi problemami. Pozbycie się znacznej ilości tkanki tłuszczowej pozwoli ci cieszyć się lepszą formą, co przełoży się na twoje zdrowie psychiczne Wraz z utratą kilogramów pozbędziesz się kompleksów.

  1. Zaczniesz czerpać przyjemność ze sportu.

Nadwaga to częsty powód, dla którego unikamy aktywności fizycznej. Dźwigając dodatkowe kilogramy trudno uprawiać sporty, biegać nie obciążając stawów czy jeździć na rowerze, aby nie dostać zadyszki. Stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej zmniejszy twoją masę ciała, poprawi wydolność i kondycję oraz wysmukli ciało. Nareszcie nie będzie problemu z pójściem w kostiumie na basen czy na siłownię. Zobaczysz, że ubarwianie sportu może być przyjemne.

  1. Zyskasz nowe znajomości.

młodzieżJeśli poczujesz się lepiej w swoim ciele zauważa to także inni. Chętniej zaczniesz wychodzić na imprezy, miasto czy do klubu. Wreszcie będziesz mogła pozwolić sobie na nowy ciuch, który zrobi furorę na imprezie. Krótka spódniczka czy obcisła bluzka nie będą więcej na zakazanej liście.

  1. Zaimponujesz znajomym.

Przyjaciele i bliscy z pewnością zauważą twoją metamorfozę. Będą ci gratulować i cię podziwiać. To na pewno miłe uczucie, na które warto ciężko pracować.

  1. Zakochasz się lub zwiększysz szanse na nową miłość.

Badania wykazują, ze większość z nas wiąże się z osobami, będącymi na podobnym poziomie atrakcyjności. Jeśli marzysz o wysportowanej i zgrabnej drugiej połówce weź się w garść i zadbaj o swoją formę. W ten sposób zwiększysz grono adoratorów.

  1. Przestaniesz obsesyjnie myśleć o jedzeniu

Wreszcie, gdy osiągniesz upragnioną masę ciała nie będzie musiała śnić po nocach o jedzeniu. Małe grzeszki ci nie zaszkodzą. Zdrowa dieta przestanie być wyrzeczeniem, a stanie się naturalnym elementem twojego życia.

  1. Z przyjemnością spojrzysz na swoje zdjęcia

Już nie będzie zna nich wyglądać jak kulka, z wiecznie niezadowoloną miną. Jeśli schudniesz bez obaw będziesz mogła się fotografować, a potem z przyjemnością patrzeć na swoje zdjęcia, myśląc, ze naprawdę nieźle wyglądasz.

  1. Będziesz motywacją dla innych

Nic tak nie motywuje jak sukces koleżanki, wroga, czy nawet nieznajomej osoby. Jeśli tobie się uda jest duża szansa, ze znajdziesz naśladowców.  Będą cię chwalić, słuchać i podążać za twoimi wytycznymi. Zyskasz w ten sposób pewność siebie i nowe znajomości. Możesz założyć bloga i wspólnie z innymi motywować do działania.

  1. Zrealizujesz marzenia

kobieta na plażyWiele z nas często na wstępnie rezygnuje z sięgania po to, czego pragniemy. Zyskując nową sylwetkę zyskasz nowe życie. Energia i chęć do działanie będzie cię rozpierać. To dobry moment, aby realizować marzenia, które zawsze odwlekałaś. Możesz zapisać się na kurs tańca, pojechać na egzotyczne wakacje, zacząć uprawiać ekstremalny sport, wybrać się na zakupy, zmienić fryzurę lub poznać nową osobę. Świat stanie przed tobą otworem.

 

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany. Required fields are marked *

*